Hakkında

LawTalks

Hukuk Medyası

LawTalks, güncel hukuki konular üzerindeki araştırma yazılarınızı, görsel veya metinsel röportajlarınızı yayınlayabileceğiniz 21. Yüzyıl Hukuk Derneği'nin hukuk medyası projesidir. Bu projede yer alarak hukuki konular hakkındaki akademik bilginizi artırma fırsatı bulurken, aynı zamanda araştırmacı ve girişimci ruhunuzun da ortaya çıkmasını sağlamış olacaksınız.

Makale ve Düşünce Yazısı

Kendi makalelerinizi oluşturabilir veya bir konu hakkındaki düşüncelerinizi yazıya döküp lawtalks@yirmibir.org adresine gönderebilirsiniz. Hazırladığınız metnin LawTalks içerik formatına uygun olduğu anlaşılırsa web sitesinde anında yayınlanır.

Video Röportaj

Video röportajlar; alanında uzman avukatlarla ve akademisyenlerle, belirlenen konularda LawTalks formatına uygun olarak yirmibir ekibi tarafından ayda en az 2 kere gerçekleştirilir. Sonrasında bu röportajın hem video görüntüsü hem de yazılı hali YouTube’ta ve web sitemizde yayınlanır.

Görevler

LawTalks, yirmibir gönüllüleri tarafından yürütülen hukuk medyası projesidir. LawTalks ekibi yeteneklerine göre aşağıdaki görevlere dağılır:

İçerik Editörü

LawTalks mail adresine gelen ve röportajlardan derlenen yazıları denetler, düzenler ve web sitesinde yayımlar.

Fotoğraf ve Video Çekimi

Röportajlarda fotoğraf ve video çekim işleriyle ilgilenir.

AR-GE

LawTalks’un Türkiye’deki en önemli hukuk medyası olma yolunda önemli bir role sahiptir. Zamanın gerekliklerini takip eder ve yeni trendleri LawTalks’a entegre etmek için araştırmalar yapar.

Video Editörü

Röportaj sırasında çekilen videoları düzenler ve son halini verir. Adobe Premire Pro’yu ortalama seviyede kullanabilmelidir.

Röportör

Röportaj yapılan kimseye soruları ileten kişidir. Türkçe’yi düzgün ve akıcı konuşmalıdır.

Röportaj Editörü

Röportaj sırasında alınan ses kayıtlarını dijital ortamda yazıya dökerek son halini verir ve içerik editörüne iletir.